Szkoła Podstawowa nr 67 z Oddziałami Integracyjnymi im. Komisji Edukacji Narodowej

 

40-756 Katowice

ul. Zielona 5

tel. 32 20 23 910

sekretariat@sp67.katowice.pl

AKCJE I KONKURSY 2023/2024

Artykuły

2024-06-16

I MIEJSCE W WIELOBOJU CIEKAWSKICH

Po raz kolejny sukcesem zakończyliśmy nasz udział w interdyscyplinarnych zajęciach „Nauka dla Ciekawskich”  odbywających się w Pałacu Młodzieży. Tegoroczny „Wielobój Ciekawskich”  wygrała drużyna w składzie: Maja Miśkowiec i Zuzanna Bacik z klasy V d ex aequo  Jakub Kołaczkiewicz i Piotr Mańczaka z klasy V a   natomiast  wyróżnienie zdobyli Oliwia Wieczorek i Mateusz Moll z klasy V d.

Czytaj więcej o: I MIEJSCE W WIELOBOJU CIEKAWSKICH
2024-06-09

MAGICZNY OGRÓD BOTANICZNY

W sobotę 25.05.2024 roku uczestnicy zajęć Nauka dla Ciekawskich pod opieką pani Agnieszki Adamskiej wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Miejskiego Ogrodu Botanicznego w Zabrzu. Podczas zajęć poznali m.in. różnorodność gatunkową świata roślin (np.: piwonie, róże i jaśminowce), Narodową Kolekcję Żurawek oraz projekt naukowy dotyczący odtworzenia paproci wodnej - marsylii czterolistnej.

 

Czytaj więcej o: MAGICZNY OGRÓD BOTANICZNY
2024-06-09

MIESZKAM NA ŚLĄSKU ZDROWO I EKOLOGICZNIE

24 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w międzyszkolnym konkursie przyrodniczo-polonistycznym „Mieszka na śląsku zdrowo i ekologicznie”. W konkursie wzięło udział 15 drużyn. Drużyna w składzie Hanna Kubisz i Filip Firek zajęła III miejsce, natomiast  Aleksandra Cieślik i Marta Zniszczoł oraz  Hanna Krzystolik i Helena Jasińska otrzymały wyróżnienie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Czytaj więcej o: MIESZKAM NA ŚLĄSKU ZDROWO I EKOLOGICZNIE
2024-05-06

ZBIÓRKA DLA BURKA

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły  do udziału w  akcji „Zbiórka dla Burka”. Pomagamy bezdomnym zwierzętom ze schroniska w Rudzie Śląskiej i w Katowicach. Mile widziana karma dla psów i kotów, ręczniki i koce, akcesoria dla psów (obroże, smycze) oraz zabawki dla kotów i psów.  Akcja potrwa do 7 czerwca.

 

Czytaj więcej o: ZBIÓRKA DLA BURKA
2024-05-06

SZKOLNY EKO-TEST

Dnia 29  kwietnia 2024 roku  w ramach szkolnych obchodów Dni Ziemi odbył się  eko-test  dla uczniów klas szóstych i siódmych. Polegał on na rozwiązaniu zadań testowych z zakresu ekologii i ochrony przyrody. W konkursie wzięło udział 19 uczniów. Pierwsze miejsce zajął Karol Sławik z klasy VI d, drugie miejsce Zuzanna Mańczak  z klasy VII d, a  trzecie ex aequo  zajęła  Antonina Świst z klasy VI c i Wojciech Zwoliński  z klasy VI d.

Gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

Czytaj więcej o: SZKOLNY EKO-TEST
2024-05-05

TURNIEJ EKOLOGICZNY Z OKAZJI DNIA ZIEMI

24 kwietnia z okazji Dnia Ziemi uczniowie klas piątych brali udział w Turnieju Ekologicznym. Zgodnie z hasłem tegorocznego święta „Mniejszy ślad, lepszy świat” tematem przewodnim turnieju były odpady i ich segregacja.

Czytaj więcej o: TURNIEJ EKOLOGICZNY Z OKAZJI DNIA ZIEMI
2024-05-05

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi, który również w naszej szkole był okazją do świętowania i wielu aktywności. Uczniowie klas najmłodszych poznawali historię Drużyny Sir PET-era i ich wizje lepszego świata z krainy re_kologów. Odbyła się pogadanka na temat segregacji odpadów, a następnie wykonywane zostały działania praktyczne. Dzieci dowiedziały się jakie są miejsca zbiórki odpadów, co to są butelki PET, recykling, surowce wtórne. Wyświetlono krótkie filmy edukacyjne dotyczące problemów środowiska naturalnego i sposobów na jego ochronę.

Czytaj więcej o: ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI
2024-04-14

ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

Drodzy Uczniowie,
chciałabym serdecznie podziękować wszystkim za udział i zaangażowanie w naszą akcję z okazji Światowego Dnia Wody. Wasza entuzjastyczna reakcja i zaangażowanie były niezwykle inspirujące i dowodzą, że wspólnie możemy wpływać pozytywnie na świat.

Czytaj więcej o: ŚWIATOWY DZIEŃ WODY
2024-06-09

WARSZTATY Z CHEMII W PAŁCU MŁODZIEŻY

W tym roku mieliśmy okazję uczestniczyć w warsztatach chemicznych odbywających się w Pałacu Młodzieży. Była to dla nas możliwość korzystania z profesjonalnego sprzętu i odczynników chemicznych, a także samodzielnego wykonywania różnego rodzaju doświadczeń. Świetnie się przy tym bawiliśmy. Eksperymenty pozwoliły nam lepiej zrozumieć chemię, poznać pracę chemika oraz zobaczyć prawdziwe laboratorium chemiczne.

Czytaj więcej o: WARSZTATY Z CHEMII W PAŁCU MŁODZIEŻY
2023-12-14

I MIEJSCE W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE "TAJEMNICE PRZYRODY"

Dnia  15 listopada odbył się pierwszy etap  wojewódzkiego konkursu ”Tajemnice przyrody” organizowany przez Pracownię Biologii i Edukacji Ekologicznej Pałacu Młodzieży w Katowicach.  Wzięło w nim udział około 260 uczniów z województwa śląskiego. Do drugiego etapu, który miał miejsce  13 grudnia zakwalifikowała  się trójka naszych uczniów Jadwiga Gruszczyk, Hanna Krzystolik i Dariusz Tucholski.  

Czytaj więcej o: I MIEJSCE W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE "TAJEMNICE PRZYRODY"