INFORMACJE OGÓLNE

• windy
  • toalety dla niepełnosprawnych

Bogata infrastruktura:

• kompleks boisk: do siatkówki, do koszykówki, do piłki nożnej
  • korty tenisowe
  • plac zabaw „ Radosna Szkoła”
  • bieżnia lekkoatletyczna

Baza lokalowa:

• sale gimnastyczne
  • siłownia
  • aula
  • gabinet pielęgniarki
  • gabinet psychologa, pedagoga
  • świetlica
  • biblioteka
  • szatnie
  • sale i pracownie przedmiotowe

Uczniowie mogą korzystać z:

• biblioteki: wypożyczalni i czytelni
  • stołówki 11.30 - 14.30
  • świetlicy 6.45 - 16.30
  • opieki pedagoga, psychologa

Uczniowie rozwijają swoje zainteresowania i umiejętności uczestnicząc w spotkaniach:

• kół przedmiotowych
  • kół zainteresowań – artystycznych, technicznych, turystycznych i innych
  • szczepu harcerskiego i zuchowego

W szkole istnieje - Uczniowski Klub Sportowy "Kokociniec 67". W ramach klubu działają sekcje:

• piłki nożnej
  • piłki koszykowej
  • piłki siatkowej
  • gimnastyki artystycznej i sportowej
  • taneczne
  • wyjazdy na basen
  • unihokej
  • karate

Dysponujemy bardzo dobrze wyposażonymi pracowniami przedmiotowymi:

• przyrodniczą
  • historyczną
  • polonistyczną
  • matematyczną
  • języka angielskiego
  • plastyczną
  • muzyczną
  • komputerową

Szkoła realizuje:

• Szkolny Program Profilaktyki i Wychowania

Wszyscy uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych objęci są dodatkowymi zajęciami rewalidacyjnymi. Dla uczniów z wadami postawy prowadzi się zajęcia z gimnastyki korekcyjnej. W czasie wakacji i ferii zimowych organizowane są zimowiska i półkolonie oraz letnie obozy sportowe dla członków Uczniowskiego Klubu Sportowego. Radę Pedagogiczną naszej szkoły tworzą ludzie otwarci na nowe doświadczenia i rozwiązania edukacjno-wychowawcze. Dlatego staramy się korzystać z osiągnięć i pomysłów wypracowanych i sprawdzonych w innych, podobnych do naszej, placówkach.  Uczestniczymy również w realizacjach  międzynarodowych  programu edukacyjnych "Comenius”.  Nasze doświadczenia w integracji dzieci zdrowych i niepełnosprawnych są jak dotąd bardzo pozytywne. Mamy nadzieję, że nadal będziemy mogli rozwijać się w tym kierunku promując ideę integracji. Staramy się zapewnić naszym uczniom wszechstronną, fachową opiekę, dlatego zatrudniamy pedagoga i psychologa  oraz pielęgniarkę. Dzieci mogą też korzystać ze świetlicy szkolnej, gdzie w miłej atmosferze spędzają czas pod opieką wykwalifikowanych wychowawców. Każdy zespół klas I-III   posiada własną salę lekcyjną. Uczniowie pracują w nich tylko na jedną zmianę.  W oddziałach integracyjnych wszystkie zajęcia prowadzone są przez dwóch pedagogów: specjalistę od nauczania początkowego oraz nauczyciela wspomagającego (pedagoga specjalnego). Nasza szkoła jest nową placówką, dysponującą nowoczesnym lokalem, przystosowanym do pracy z dziećmi niepełnosprawnymi. Budynek jest dwukondygacyjny, posiada podjazdy, windy oraz toalety dla niepełnosprawnych. Z uwagi na dużą kubaturę terenu szkolnego zapewniamy naszym uczniom przestrzenne jasne korytarze i sale lekcyjne oraz bardzo dobre zaplecze sportowe (dwie duże sale gimnastyczne, siłownię, sale do gimnastyki korekcyjnej, boiska do gry w piłkę nożną i koszykówkę , korty tenisowe).