Szkoła Podstawowa nr 67 z Oddziałami Integracyjnymi im. Komisji Edukacji Narodowej

 

40-756 Katowice

ul. Zielona 5

tel. 32 20 23 910

sekretariat@sp67.katowice.pl

ROK SZKOLNY 2021/2022

Artykuły

2022-06-21

PODSUMOWANIE SZKOLNEJ AKCJI „ZBIÓRKA DLA BURKA” W KLASACH IV- VIII

Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za zaangażowanie w akcję „Zbiórka dla Burka”. W akcji wzięło udział 71 osób z klas IV-VIII. W tej grupie zebrano 372 kg karmy oraz wiele akcesoriów  dla zwierząt ze schroniska w Rudzie Śląskiej i w Katowicach.

Czytaj więcej o: PODSUMOWANIE SZKOLNEJ AKCJI „ZBIÓRKA DLA BURKA” W KLASACH IV- VIII
2022-06-07

WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU EKO-PLANETA

Trzeciego marca 2022 roku 19 uczniów naszej szkoły wzięło  udział w konkursie EKO-PLANETA.

Pisali oni test w dwóch kategoriach. Klasy V-VI w kategorii MŁODZIK, a klasy VII-VIII w kategorii ADEPT.

Najlepsze wyniki na teście uzyskali:

Czytaj więcej o: WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU EKO-PLANETA
2022-05-23

WIOSNA - KOLOROWA I RADOSNA

Nie wiem czy zauważyliście, ale z nadejściem wiosny teren zewnętrzny naszej szkoły nabrał barw!
Posadzone w listopadzie przez uczniów klasy 5C, 6A, 6B oraz 7D cebulki przerodziły się w piękne kwiaty. Nie tylko zdobią otoczenie naszej szkoły, ale też zapewne stworzyły przyjazne środowisko dla pszczół!
Za rok koniecznie musimy powtórzyć akcję sadzenia cebulek, bo jak widać praca ta przynosi efekty.

Czytaj więcej o: WIOSNA - KOLOROWA I RADOSNA
2022-05-06

TURNIEJ EKOLOGICZNY KLAS V

Dnia 6 maja  2022 roku  na auli szkolnej  odbył się Turniej Ekologiczny dla klas V. Podczas spotkania trzy osobowe reprezentacje klas  musiały wykazać się między innymi znajomością znaków ekologicznych oraz produktów ulegających biodegradacji. Rozpoznawali również pospolite chronione gatunki roślin i zwierząt. Uczniowie mieli okazję, popisać się również swoją sprawnością fizyczną, ponieważ jedna  z konkurencji polegała na rzucaniu śmieciami do kosza.

Czytaj więcej o: TURNIEJ EKOLOGICZNY KLAS V
2022-05-06

DUETY CHEMICZNE

W dniu 24 marca 2022r.  odbył się XIX Wojewódzki Konkurs  „Duety Chemiczne” dla uczniów klas VII  i VIII szkół podstawowych organizowany przez Pałac Młodzieży w Katowicach. Uczniowie klasy 8c:  Bartosz Górecki  i  Jakub Górecki  uzyskali  tytuł laureata, natomiast uczennice: Kinga Nabiałkowska  i  Hanna Wójtowicz z klasy 8c zostały finalistkami.

Czytaj więcej o: DUETY CHEMICZNE
2022-05-04

ZBIÓRKA DLA BURKA

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły  do udziału w  akcji „Zbiórka dla burka”. Pomagamy bezdomnym zwierzętom ze schroniska w Rudzie Śląskiej i Katowicach. Mile widziana sucha karma dla psów, mokra karma dla kotów, ręczniki i koce.

Czytaj więcej o: ZBIÓRKA DLA BURKA
2022-01-18

WOJEWÓDZKI KONKURS „PRZYRODA WOKÓŁ NAS”

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wojewódzkim konkursie  „Przyroda wokół nas” organizowanym  przez Pracownię Biologiczną i Edukacji Ekologicznej  Pałacu Młodzieży w Katowicach.

Czytaj więcej o: WOJEWÓDZKI KONKURS „PRZYRODA WOKÓŁ NAS”
2022-01-13

PROJEKT UNICEF "WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA"

Zapraszamy do udziału w jednym z najpopularniejszych projektów edukacyjno-pomocowych UNICEF - akcji WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA. To już szósta polska edycja światowego projektu, którego początki sięgają 1999 roku. W ramach projektu uczniowie przygotowują szmaciane laleczki, które symbolizują pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie.

Czytaj więcej o: PROJEKT UNICEF "WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA"
2021-12-05

ŚNIADANIE DAJE MOC

W dniach 15- 31 listopada 2021 r. nasi uczniowie wzięli udział w  szkolnej akcji  „Śniadanie daje moc”, której celem jest   zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w naszej codziennej diecie.

Czytaj więcej o: ŚNIADANIE DAJE MOC
2021-11-03

OD CEBULEK DO KWIATÓW

W poniedziałek 25.11.2021 z inicjatywy Pani Agnieszki Adamskiej uczniowie klasy 6a i 6b wzięli udział w akcji sadzenia cebulek różnych kwiatów między innymi krokusów i tulipanów. Każdy z uczniów chętnie się zaangażował, jedni kopali dziury, drudzy zapełniali je cebulkami.
Z nadejściem wiosny nasz teren zewnętrzny szkoły nabierze barw i będzie ozdobiony różnorodnymi pięknymi kwiatami, tak więc "byle do wiosny..."

Czytaj więcej o: OD CEBULEK DO KWIATÓW