TURNIEJ EKOLOGICZNY KLAS V

Dnia 6 maja  2022 roku  na auli szkolnej  odbył się Turniej Ekologiczny dla klas V. Podczas spotkania trzy osobowe reprezentacje klas  musiały wykazać się między innymi znajomością znaków ekologicznych oraz produktów ulegających biodegradacji. Rozpoznawali również pospolite chronione gatunki roślin i zwierząt. Uczniowie mieli okazję, popisać się również swoją sprawnością fizyczną, ponieważ jedna  z konkurencji polegała na rzucaniu śmieciami do kosza.

Dla wszystkich uczestników turnieju była to cenna lekcja przyrody,  podczas której mogliśmy sobie po raz kolejny uświadomić, jak długo rozkładają się śmieci i jak ważną sprawą jest dbanie o środowisko.

Najwięcej punktów i  I miejsce  zajęła  klasa V C w składzie: Jadwiga Gruszczyk, Marta Kosiecka  i Krzysztof Duda

II miejsce zajęła klasa V D reprezentowana przez Zosię Paluch, Zuzię Mańczak i Piotra Malinę.

III miejsce  klasa V B w składzie Nina Ostrowka, Zuzia Letza, Martyna Gębala, a IV miejsce  uczniowie z klasy  VA.

Autor: Agnieszka Adamska