Szkoła Podstawowa nr 67 z Oddziałami Integracyjnymi im. Komisji Edukacji Narodowej

 

40-756 Katowice

ul. Zielona 5

tel. 32 20 23 910

sekretariat@sp67.katowice.pl

Miejska Dżungla

 Miejska Dżungla  

Celem projektu jest łamanie barier mentalnych i stereotypowych występujących
w kontaktach z osobami niepełnosprawnymi, zwrócenie uwagi na bariery architektoniczne przeszkadzające osobom niepełnosprawnym w pełnym uczestnictwie w życiu społecznym.

W ramach projektu uczniom proponowany jest udział w konkursach (literackim, multimedialnym, na plakat) oraz w „Akcji parkingowej”: uczniowie kl. VII i VIII na parkingu supermarketu sprawdzali, czy kierowcy parkujący na miejscach przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych posiadają ważne karty parkingowe dla osób niepełnosprawnych oraz czy są one użytkowane przez osoby do tego uprawnione; w przypadku gdy ktoś zaparkował niezgodnie z przepisami, otrzymywał „mandat” – ulotkę upominającą „Łam Bariery – Nie Przepisy”; dodatkowo uczniowie „nagradzali” naklejkami
z podziękowaniem za niezaparkowanie w miejscu przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych pozostałych użytkowników parkingu przy supermarkecie.

Artykuły

2018-12-13

AKCJA PARKINGOWA W RAMACH PROJEKTU „MIEJSKA DŻUNGLA

W ramach projektu „Miejska Dżungla” w dniu 8 grudnia 2018 roku uczniowie klas VII i VIII (pod opieką psychologa szkolnego – p. Magdaleny Calickiej-Dąbrowickiej wraz z nauczycielem wychowania fizycznego – p. Magdaleną Baran oraz pod czujnym okiem przedstawicieli katowickiej Straży Miejskiej) wzięli udział w Akcji parkingowej.

Czytaj więcej o: AKCJA PARKINGOWA W RAMACH PROJEKTU „MIEJSKA DŻUNGLA
2017-12-04

AKCJA PARKINGOWA W RAMACH PROJEKTU „MIEJSKA DŻUNGLA”

W ramach projektu „Miejska Dżungla” w dniu 2 grudnia 2017 roku uczniowie klas VII (pod opieką psychologa szkolnego – p. Magdaleny Calickiej wraz z nauczycielem wspomagającym klasy VIIc – p. Mateuszem Dominikiem oraz pod czujnym okiem przedstawicieli katowickiej Straży Miejskiej) wzięli udział w Akcji parkingowej. 

Czytaj więcej o: AKCJA PARKINGOWA W RAMACH PROJEKTU „MIEJSKA DŻUNGLA”