WOJEWÓDZKI KONKURS „PRZYRODA WOKÓŁ NAS”

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wojewódzkim konkursie  „Przyroda wokół nas” organizowanym  przez Pracownię Biologiczną i Edukacji Ekologicznej  Pałacu Młodzieży w Katowicach.

I etap   odbył się 18 listopada, do kolejnego etapu (półfinału) kwalifikowało się tylko trzydziestu uczestników, którzy uzyskali największą ilość punktów z pisemnego testu. W trzydziestce najlepszych  była siódemka  uczniów z naszej szkoły: Banaś Milena, Blokesz Wiktor, Gawron Piotr, Gruszczyk Jadwiga, Mańczak Zuzanna, Pierechod Kalina, Wójtowicz Szymon.

16.12.2021 r. czwórka  uczniów zakwalifikowała się do ścisłego finału, w którym walczyło już tylko 10 najlepszych przyrodników z naszego województwa.

W finałowej rozgrywce nasi uczniowie  zaprezentowali ogromną wiedzę z zakresu przyrody i zdobyli :

II miejsce- Jadwiga Gruszczyk z klasy 5 c

III miejsce – Milena Banaś  z klasy 6 b

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Autor: Agnieszka Adamska