OGÓLNOPOLSKIE ŚWIĘTO DRZEWA

Z okazji Święta Drzewa, które przypada na dzień 10 października nasza szkoła wzięła udział w akcji sadzenia drzew. To kolejny krok do ochrony klimatu. Na terenie szkoły pod opieką nauczycieli uczniowie zasadzili drzewa- sosny zwyczajne. Sadzonki otrzymaliśmy od Nadleśnictwa Katowice Panewniki.

Podczas sadzenia odbywały się rozmowy dlaczego drzewa są dla nas takie ważne. Uczniowie bez problemu wskazywali najważniejsze funkcje drzew: zapewnienie tlenu, oczyszczanie powietrza, poprawa klimatu, źródło drewna, schronienie dla zwierząt. Dzięki tego typu inicjatywom możemy znowu wspólnie działać na rzecz środowiska , chronić go i pielęgnować.

Autor: Barbara Błachut