SZKOLNA AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA 2023"

Nasza szkoła wzięła udział w 30-stej akcji sprzątania świata pod hasłem „Sprzątanie łączy ludzi”. Akcja znana jest na całym świecie, dlatego każdy z nas zapytany o sprzątanie świata, nie tylko wie, o co chodzi, ale zapewne sam brał udział w takich wydarzeniach. Na pytanie dlaczego sprzątamy świat pomimo upływu lat mamy jedną prostą odpowiedź- bo wciąż śmiecimy.

Głównym celem udziału w akcji było wzbudzenie wśród uczniów odpowiedzialności za nasze środowisko jak i również zwiększenie świadomości potrzeby segregacji śmieci na co dzień oraz umiejętne zagospodarowanie odpadami. Uczniowie wraz z wychowawcami wyruszyli sprzątać okolice naszej szkoły wyposażeni w gumowe rękawiczki, specjalne worki o różnych kolorach. Podczas sprzątania można było bez problemu zauważyć entuzjazm i zaangażowanie w akcje. Towarzyszyła nam ogromna radość, że mogliśmy działać wspólnie na rzecz naszego środowiska.

Autor: Barbara Błachut