Jak korzystamy ze sprzętu zakupionego w ramach Laboratoriów Przyszłości

Rozpoczynamy rok nauki z pełnym zestawem zakupionych sprzętów z funduszy projektu Laboratoria Przyszłości. Dzięki niemu mamy wiele nowych możliwości. Pod koniec ubiegłego roku szkolnego została wyremontowana mała sala gimnastyczna. Relacja z otwarcia nowej sali została sfilmowana za pomocą nowej kamery cyfrowej. Jeśli chcecie ją zobaczyć, to zapraszam do artykułu na ten temat.

W ostatnim czasie sfilmowaliśmy również wspaniały festyn rodzinny odbywający się w naszej szkole. Wkrótce będzie ją można obejrzeć na naszej stronie internetowej.

W tym miesiącu uczniowie klasy 3 uczyli się bawiąc zestawami klocków Lego. Zdjęcia z tej ciekawej lekcji znajdziecie klikając na link:

klocki Lego na lekcji w klasie 3b

Klasa 8 uczyła się zasad fizyki z bardziej zaawansowanym zestawem klocków Lego Education. Tym razem konstruowali modele uczące zasady "kąt padania równa się kątowi odbicia" oraz budowali żaglowóz napędzany wiatrem i dowiadywali się jak kąt padania wiatru na żagiel wpływa na prędkość poruszania się pojazdu.

Autor: Janina Pastuszka