SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSIE „PRZYRODA WOKÓŁ NAS”

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wojewódzkim konkursie  „Przyroda wokół nas” organizowanym  przez Pracownię Biologiczną i Edukacji Ekologicznej  Pałacu Młodzieży w Katowicach.

I etap   odbył się 5 listopada, do kolejnego etapu (półfinału) kwalifikowało się tylko trzydziestu uczestników, którzy uzyskali największą ilość punktów z pisemnego testu. W trzydziestce najlepszych  była ósemka  uczniów z naszej szkoły: Dominik Gosiewski, Adam Pierzchała, Paweł Drozd, Hanna Wójtowicz, Róża Sojda , Kinga Nabiałkowska, Dawid Biegański i Milena Kicia.

03.12.2019 r. trójka uczniów zakwalifikowali się do ścisłego finału, w którym walczyło już tylko 10 najlepszych przyrodników z naszego województwa.

Na finałowej rozgrywce nasi uczniowie  zaprezentowali ogromną wiedzę z zakresu przyrody i zdobyli :

I miejsce- Dominik Gosiewski z klasy 6 e

IV miejsce – Kinga Nabiałkowska z klasy 6c

wyróżnienie – Adam Pierzchała z klasy 6 e

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Autor: Agnieszka Adamska