SPRZĄTANIE ŚWIATA 2019

„Sprzątanie Świata 2019” to  lekcja poszanowania środowiska, której celem jest promowanie czystego otoczenia, prawidłowego gospodarowania odpadami oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

W dniach 19-23 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji odbywającej się w tym roku pod hasłem "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!". W ramach akcji zbieraliśmy śmieci zalegające poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Uczniowie wyposażeni w worki i rękawiczki pod opieką nauczycieli sprzątali teren wokół szkoły, Osiedle Kokociniec i ścieżkę Ekologiczną przy Nadleśnictwie w Panewnikach.

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i zapraszam do udziału w kolejnych akcjach ekologicznych.

Autor: Agnieszka Adamska