ORBITEK

6 czerwca 2019 roku  w naszej szkole gościło MOBILNE PLANETARIUM „ORBITEK”. Uczniowie najmłodszych klas dzięki najnowszej technologii mogli obejrzeć seans pt. „Życie drzew”.

Wchodząc do wnętrza dużej, dmuchanej kopuły razem z główną bohaterką filmu biedronką Dolores odbywają niezwykłą przygodę. W wygodnej, leżącej pozycji oglądają film. W animowanym filmie "Życie drzew" biedronka o nazwie "Dolores" i dziwaczny świetlik zwany "Mike" zabieraja widza w pełną przygód podróż do cudownego świata drzew. Z perspektywy owadów, pełen pasji seans ujawnia magię mikrokosmosu. Na ich wycieczce te dwa zabawne owady omawiają przyrodę dookoła nich, a przy okazji bawią się i w zabawny sposób zdradzają nam różne sekrety przyrody. Póżniej widzowie wyruszają na wirtualną przejażdzkę karuzelą, której towarzyszą niezwykłe doznania. Podczas swojej wędrówki uczniowie napotkali również gwiazdozbiór zwany Wielką Niedźwiedzicą. Siedem najjaśniejszych gwiazd tworzy charakterystyczny i łatwy do odszukania na niebie układ Wielkiego Wozu.

Seans wszystkim się podobał i dostarczył wielu niezapomnianych przeżyć.

Autor: Renata Głodek