KAMPANIA KOLEJOWE ABC

W naszej szkole gościliśmy Panie z Kampanii Kolejkowe ABC, którą realizuje Urząd Transportu Kolejowego. To ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna z zakresu bezpieczeństwa kolejowego skierowana do dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym oraz ich nauczycieli i wychowawców.

Na zajęciach było dużo atrakcyjnych zadań i ciekawostek m. in.: symulator bezpiecznej jazdy. Poznawaliśmy różne kolejkowe piktogramy. Uczestniczyliśmy też w turnieju, podczas którego odpowiedzi udzielaliśmy za pomocą pilotów. Dowiedzieliśmy się dużo ciekawych informacji. Na zakończenie zajęć każdy z nas dostał odblaskowy worek z wieloma niespodziankami.

Kampania Kolejkowe ABC jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Mateusz Gumuła, klasa VI a