KLASA 5 D I 5 C NA WYCIECZCE W WIŚLE

28 września klasy 5D i 5C były na wycieczce w Wiśle.

Na początku pojechaliśmy do Muzeum Beskidzkiego. Tam byliśmy w dawnej szkole, w której pisaliśmy gęsim piórem oraz na tabliczkach. Później przeszliśmy do pomieszczenia, gdzie dawniej tańczono i śpiewano a dziś znajdowały się eksponaty służące między innymi do wyrabiania nici z wełny owczej.

W muzeum widzieliśmy również  kowala przy pracy, który opowiadał nam o swoim zawodzie a na pamiątkę i na szczęście dał nam małą podkowę. Gdy wyszliśmy z muzeum, mieliśmy chwilę czasu, aby kupić pamiątki. Potem pojechaliśmy do miejsca, w którym znajdowały się trofea, stroje, różne nagrody i medale Adama Małysza. Wjechaliśmy na skocznię kolejką skąd podziwialiśmy piękną panoramę gór. Później wsiedliśmy do naszego autokaru i wróciliśmy bardzo zadowoleni pod szkołę.

Autor: Matylda Strzelczyk, uczennica klasy 5d