ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ 2018 AUTOPORTRET

Od połowy kwietnia tego roku po raz kolejny realizowana jest ogólnopolska kampania profilaktyczna „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2018”.

Celem głównym tegorocznej kampanii jest zmniejszenie występowania zachowań ryzykownych poprzez zwrócenie uwagi uczniów na to, jak budować poczucie własnej wartości i jak pracować nad adekwatną samooceną. Jak co roku pierwszym konkursem, w którym udział mogli wziąć nasi uczniowie, był indywidualny konkurs plastyczno–literacki „Autoportret”, a zadaniem uczestników było narysowanie lub opisanie swojej osoby (liczyła się pomysłowość i kreatywność). Do Stowarzyszenia Producentów i Dziennikarzy Radiowych w Poznaniu wysłane zostały prace, z pośród których jury wyróżniło i nagrodziło ciekawymi pozycjami literackimi aż trójkę uczniów naszej Szkoły:
Zuzannę  Harazim z klasy IVa, Wojciecha Maroń z klasy VIa oraz Dawida Wysokiego z klasy VIIIb.
Serdecznie gratulujemy naszym laureatom i zachęcamy do wzięcia udziału w drugim konkursie
w ramach kampanii – konkursie dla klas pt. „MY”, polegającym na zrobieniu klasowego zdjęcia w sposób ciekawy i nowatorski, tak by nie przypominało tych oficjalnych.

Autor: Magdalena Calicka