XXIII SZKOLNA OLIMPIADA

Dnia 30 maja 2018 roku odbyła się w naszej szkole już po raz dwudziesty trzeci Szkolna Olimpiada.

Dzień Sportu, jak co roku rozpoczęliśmy od wprowadzenia flagi olimpijskiej oraz przysięgi, którą w imieniu wszystkich zawodników złożyli uczniowie klas siódmych.

Następnie nasi uczniowie mogli podziwiać pokazy karate kolegów trenujących u senseia Michała. Później zaprezentował się zespół taneczny pani Małgorzaty Zielińskiej w tańcu z pomponami.

Następnie został wprowadzony znicz olimpijski i pani dyrektor Agnieszka Badura dokonała oficjalnego otwarcia XXIII Szkolnej Olimpiady i życzyła dobrej zabawy oraz rywalizacji w duchu fair play.

Konkurencje sportowe rozpoczęliśmy już przed oficjalnym rozpoczęciem z powodu panujących upałów od biegu długiego na dystansie 600 metrów wokół szkoły dla poszczególnych grup wiekowych klas 4-7. Następnie uczniowie rywalizowali i rozgrywali Turnieje zaplanowane dla poszczególnych klas. A oto konkurencje szkolnej Olimpiady:

- klasy 1-3 - gry i zabawy,

- klasy 4 - wyścigi rzędów,

- klasy 5-6 - siedmiobój nowoczesny,

- klasy 7 - turniej siatkówki.

Wszyscy uczniowie świetnie się bawili i dzielnie walczyli o najlepsze wyniki.

Gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zawodach Uśmiech, a Radzie Rodziców dziękujemy za ufundowanie wody mineralnej dla uczestników.

Autor: Beata Głuszczyk