SUKCESY NASZYCH TENISISTÓW STOŁOWYCH

Oto podsumowanie tegorocznych ( i nie tylko) sukcesów naszych tenisistów stołowych.

ROZGRYWKI SZKOLNE

Zakończyły się tegoroczne rozgrywki szkolnej ligi tenisa stołowego chłopców z klas IV - VI . Pierwsze miejsce zdecydowanie zdobył Oliwier Buchczik z klasy VI a . Drugi był Piotrek Skrzydło z V a . Trzecie miejsce przypadło Tymkowi Janiszowi z V c. Czwarte miejsce zajął Bartek Podyma z V d a piąte Kuba Wicik z V b.

Dziewczyny z klas IV - VI zagrały 22 stycznia . Zwyciężyła Dorota Gąska przed Martyną Bernaś ( obie z V d ) i Nikolą Samojluk ( VI c) .

17 stycznia w jednodniowym turnieju o mistrzostwo naszej szkoły w tenisie stołowym rywalizowali chłopcy z klas VII . Zwyciężył Mateusz Chmarek przed Mikołajem Stenclem i Jankiem Rodziewiczem. Czwarty był Bartek Wencel .

23 stycznia , swój turniej rozegrały dziewczyny  z tych klas. Wygrała Marysia Gąska , drugie miejsce zajęła Ewa Woźniak a trzecie Kinga Weil (wszystkie z klasy VII b).

MISTRZOSTWA KATOWIC

24 stycznia 2018 roku trzech uczniów klas siódmych - Mateusz Chmarek , Antek Wójtowicz i Bartek Wencel - bardzo dobrze spisało się podczas Mistrzostw Katowic szkół podstawowych ( rocznik 2002 - 2004) w tenisie stołowym . Zdobyli drużynowo 3 miejsce ! Ustąpili tylko drużynom , w których występują nasi byli uczniowie (obecnie w 3 klasie gimnazjum): Olek Lilien i Bartek Mielcarz.

Jeszcze lepiej dzień później wypadła drużyna dziewcząt tego rocznika , w składzie - Marysia Gąska , Ewa Woźniak i Kinga Weil .Okazały się najlepsze wśród wszystkich katowickich drużyn !!!

7 marca 2018 roku tenisiści stołowi SP 67 odnieśli największy sukces w historii naszej szkoły podczas mistrzostw Katowic szkół podstawowych . Zarówno drużyna dziewcząt jak i chłopców okazały się najlepsze ! Jeszcze nigdy to się nie zdarzyło ! Dziewczyny wystartowały w składzie: Dorota Gąska , Martyna Bernaś , Malwina Kuch. W skład drużyny chłopców wchodzili: Mikołaj Stencel , Janek Rodziewicz i Oliwier Buchczik . Szkoda ,że w tym roku odbyły się tylko rozgrywki drużynowe a zabrakło indywidualnych , gdyż w przekroju całych zawodów Mikołaj i Dorota byli zdecydowanie najlepsi. Tu można zobaczyć krótką impresję filmową z tych zawodów .

Dziewczyny drużynowo wygrały w Katowicach w latach: 2008, 2009, 2010, 2011, 2017 i 2018. Drugie miejsca zajmowały w latach: 2012, 2013 i 2014 . Indywidualnie wygrywały: Paulina Balwierz ( 2010 i 2011) oraz Maria Gąska (2017). Trzecie miejsca zajmowały: Aleksandra Kowalczuk (2009, 2010), Wiktoria Jeżewska (2013, 2014) oraz Dorota Gąska (2017). Chłopcy drużynowo wygrali w latach: 2012, 2013, 2014 , 2015 i 2018. Drugie miejsca zajmowali w latach: 2009, 2010, 2016 i 2017. Indywidualnie wśród chłopców wygrywał Aleksander Lilien w 2013, 2014 i 2015 roku . Drugie miejsca zajmowali: Paweł Piątek (2011), Ireneusz Urgacz (2012), Michał Szwej (2013) , Bartłomiej Mielcarz (2014) i Mateusz Chmarek (2016) . Brązowe medale zdobyli: Łukasz Kochańczyk (2014) , Bartłomiej Mielcarz (2015) i Mikołaj Stencel (2017) .

ROZGRYWKI REJONOWE

9 marca 2018 odbyły się rozgrywki rejonowe ( rocznik 2002 - 2004) w tenisie stołowym , w których naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt w składzie Marysia Gąska , Ewa Woźniak . Zmierzyły się one (zgodnie z zasadą rozgrywek) z najlepszą drużyną z Mysłowic , ponosząc niestety porażkę. Trzeba jednak podkreślić ,że w drużynie przeciwniczek grają zawodniczki zajmujące czołowe miejsca w swoich kategoriach wiekowych w Polsce .Wśród chłopców zwyciężyła jednak drużyna katowicka - z gimnazjum nr 2 - której najlepszym zawodnikiem jest nasz były uczeń Olek Lilien. Tu można zobaczyć impresję filmową z tych zawodów .

4 kwietnia 2018 roku odbyły się rozgrywki rejonowe w tenisie stołowym (do rocznika 2005) , w których naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny. Dziewczyny (Dorota Gąska i Martyna Bernaś) oraz chłopcy (Mikołaj Stencel i Janek Rodziewicz) zmierzyli się z najlepszymi drużynami ze szkół Mysłowic. Niestety nie udało się im awansować do wojewódzkiego etapu rozgrywek. Tu można zobaczyć impresję filmową z tych zawodów.

TURNIEJ SZKÓŁ INTEGRACYJNYCH

30 listopada 2017 tenisiści stołowi naszej szkoły - Dorota i Marysia Gąska , Martyna Bernaś , Mikołaj Stencel , Mateusz Chmarek i Antek Wójtowicz - wzięli udział w Turnieju Szkół Integracyjnych . W swoich kategoriach wiekowych zwyciężyli Dorota, Marysia, Mikołaj i Mateusz a Antek zajął 3 miejsce.

MEMORIAŁ ANDRZEJA GRUBBY

16 kwietnia drużyna tenisistów stołowych SP 67 w Katowicach wzięła udział w Finale Wojewódzkim Memoriału Andrzeja Grubby. Naszą szkołę reprezentowali w tym roku Mikołaj Stencel , Dorota Gąska i Łukasz Kaszyca . Zajęli dobre , 6 miejsce. Tu można zobaczyć impresję filmową z tych zawodów .