TURNIEJ WIEDZY O KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ DLA KLAS VI

Jak co roku uczniowie klas VI uczestniczyli w Turnieju Wiedzy o Komisji Edukacji Narodowej przygotowanym przez panią Dorotę Ozgę i panią Agnieszkę Adamską. 12 października 2017 roku  podczas spotkania na auli szkolnej klasy zaprezentowały  plakat  o Komisji Edukacji Narodowej, wiersz o naszej szkole a także bajkę Ignacego Krasickiego.

W wykonaniu uczniów zobaczyliśmy utwory: ”Słonecznik i fiołek”, „Kruk i lis” „Czapla, ryby i rak” oraz  „Przyjaciele”. Wszystkie kasy wypadły wyśmienicie, zarówno stroje jak i gra aktorska były na wysokim poziomie,  co potwierdziła widownia nagradzając aktorów gromkimi brawami. Pomiędzy prezentacjami całych klas trzyosobowe reprezentacje  odpowiadały na pytania dotyczące historii czasów KEN.

W wyniku zaciętej rywalizacji I miejsce zajęła klasa VI D, II miejsce klasa VI A a trzecie  ex aequo VI C i VI B. Nad sprawnym przebiegiem  konkursu czuwało jury w składzie :pani dyrektor Agnieszka Badura, pani Agnieszka Panczykowska i pan Romuald Tubis.

Za udział w niezapomnianej lekcji o patronie naszej szkoły  uczniowie otrzymali drobne upominki i słodycze ufundowane przez Radę Rodziców.

Autor: Agnieszka Adamska, Dorota oOga