WYCIECZKA KLAS 4C I 4D DO OJCOWSKIEGO PARKU NARODOWEGO

Dnia 10.10.2017 roku dwie klasy czwarte (c i d) wraz z wychowawcami i opiekunami spośród Rodziców wybrały się na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego.

Program był bardzo napięty i (jak na czwartoklasistów) wydawałoby się trochę wyczerpujący. Jednak w praktyce okazało się, że ani marsz po parku ani zwiedzanie podzamcza w Pieskowej Skale, niesamowity widok Maczugi Herkulesa, nie zmęczyło tych dzielnych piechurów. Wspinaczka do Groty Łokietka, jak również wędrówka po dość śliskich, ciasnych i krętych korytarzach jej wnętrza, narażenie na obecność ,pająków, nietoperza podkowca dużego, nie zepsuły możliwości oglądania pięknych stalaktytów, stalagmitów i ostatecznie stalagnatów. Pod wpływem emocji i ciągle utrzymującej się jeszcze w grocie atmosfery czasów Władysława Łokietka uczniowie w sali rycerskiej ulegli nieodpartej pokusie i złożyli przysięgę bezwzględnego oddania i posłuszeństwa swoim wychowawcom aż do 8 klasy. W drodze powrotnej, idąc przykładem innych turystów, uczniowie podparli patykami Bramę Krakowską, aby nie doszło do jej zamknięcia.

Na zakończenie uczniowie uczestniczyli w ekspozycji przyrodniczej, gdzie korzystając z nowości techniki, mogli sami decydować o kolejności oglądania eksponatów fauny i flory Ojcowskiego Parku Narodowego.

O fatostorry z bardzo wyczerpującej i pełnej wrażeń wycieczki dbał wychowawca klasy 4d pan Roman Adamski. A jak tam było można zobaczyć na załączonych zdjęciach.

W czasie wycieczki wszystkim dopisywał dobry humor, chociaż pogoda wraz ze zbliżaniem się do szkoły znacznie się pogarszała…

Autor: Małgorzata Bensz