LAUREATKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „NA SKRZYDŁACH PRZYJAŹNI”

Od kwietnia tego roku po raz kolejny realizowana jest ogólnopolska kampania profilaktyczna „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2017”. Celem głównym tegorocznej kampanii jest zmniejszenie występowania zachowań ryzykownych poprzez zwrócenie uwagi uczniów na to, czym jest przyjaźń i jakie atrybuty powinien mieć prawdziwy przyjaciel.

Jak co roku pierwszym konkursem, w którym udział mogli wziąć nasi uczniowie, był indywidualny konkurs plastyczno–literacki „Na skrzydłach przyjaźni”, a zadaniem uczestników było narysowanie lub opisanie przygody z wybranym bohaterem literackim, który został ich przyjacielem. Do Stowarzyszenia Producentów i Dziennikarzy Radiowych w Poznaniu wysłanych zostało kilka prac, z pośród których jury wyróżniło i nagrodziło ciekawymi pozycjami literackimi Marię Kaśków z klasy IIIc oraz Wiktorię Plechta z klasy VIIe. Serdecznie gratulujemy naszym laureatkom i zachęcamy do wzięcia udziału w drugim konkursie w ramach kampanii – konkursie dla klas pt. „Przyjaźń”, polegającym na zobrazowaniu hasła PRZYJAŹŃ za pomocą zdjęcia, obrazu, tekstu lub dźwięku.

Autor: Magdalena Calicka