Piłka nożna

zajęcia w poniedziałek 14:30-16:00 instruktor Kamil Pągowski

GRUPA STARSZA KLASY 4-8

zajęcia w środy 1430- 1600    instruktor -  Roman Adamski

Uczniowski Klub Sportowy 67 Kokociniec prowadzi zajęcia z piłki nożnej dla chłopców i dziewczynek.   Zajęcia są prowadzone przez trenerów piłki nożnej i trwają 90 min. Są  one oparte na grach i zabawach ruchowych z wykorzystaniem piłek oraz innych przyborów. Program zajęć obejmuje ćwiczenia ogólnej zwinności na podstawie zabawy w grupie, dwójkach oraz w ćwiczeniach indywidualnych. Z zakresu piłki nożnej ćwiczenia polegają na oswajaniu z przyborem, jakim jest piłka. Dzieci uczą się prowadzeń w różnych kierunkach, prowadzenia slalomem, zwrotów z piłką oraz innych elementów w zależności od ogólnej sprawności grupy. Ćwiczenia opierają się na zasadzie dobrej zabawy z elementami rywalizacji.

Misją sekcji piłki nożnej UKS 67 KOKOCINIEC jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży zdrowego trybu życia i promocja wartości, jakie niesie ze sobą sportowa rywalizacja w grach drużynowych.

Misja realizowana jest poprzez:

1.  Zachęcanie do różnorodnych form aktywności ruchowej, gier i zabaw dostosowanych do wieku.

2.  Organizowanie różnorodnych form współzawodnictwa sportowego z uwzględnieniem funkcji zdrowotnych.

3.  Budowanie odpowiednich warunków do prawidłowego i nowoczesnego szkolenia oraz selekcji w piłce nożnej dziewcząt i chłopców.

4.  Uczestniczenie w imprezach sportowych.

5.   Podnoszenie kwalifikacji kadry szkoleniowej.

6.   Rozwijanie współpracy z placówkami szkolnymi, klubami sportowymi i innymi instytucjami na terenie całej Katowic.

7.   Upowszechnianie świadomości w zakresie aktywności fizycznej.

8.   Dbanie o wizerunek i pozytywny odbiór działalności klubu UKS 67 Kokociniec.