WYCIECZKA DO ŻAREK

W czwartek 18 maja 2017 roku klasy II b i II e były na wycieczce w Żarkach. Wycieczka była wspaniała, a pogoda wyjątkowo piękna i słoneczna.

Pierwszym punktem wycieczki były warsztaty w Manufakturze Słodyczy hokus Pokuss, podczas których uczniowie własnoręcznie wykonywali kolorowe, pyszne lizaki. Później wszyscy udali się do EtnoJury. Tam własnoręcznie przygotowali przepiękne ozdoby z sianka - myszki, bądź sowy. Każdy uczestnik zabrał ze sobą swoją pachnącą siankiem pracę. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie multimedialnego Muzeum Dawnych Rzemiosł. Uczniowie poznali pracę młynarza, piekarza, bednarza, szewca i kołodzieja. Zobaczyli wytwory ich pracy, mogli dotknąć narzędzi, którymi się posługiwali oraz wykonywać drobne prace z przeszłości. To była niesamowita przygoda. Kolejną atrakcją były zabawy na nowoczesnym placu zabaw. Zmęczeni i głodni wybraliśmy się na pyszną pizzę, a potem w drogę powrotną.

To była bardzo udana wycieczka, która dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń.