W KARNAWAŁOWYCH NASTROJACH

5 stycznia 2017 roku po raz pierwszy w tym roku szkolnym gościliśmy w naszej szkole artystów z Instytutu Promocji i Upowszechniania Muzyki – Silesia w Katowicach. Tytuł tego koncertu brzmiał - "W karnawałowych nastrojach".

Na początek wysłuchaliśmy Pieśni dla dzieci Zygmunta Noskowskiego do słów Marii Konopnickiej w wykonaniu śpiewaczki Pani Marii, której towarzyszyła Pani Agnieszka, grająca na fortepianie. Były to pieśni "Kukułeczka", Choinka w lesie", Sanna" i "Zła zima". Ta ostatnia pieśń wywarła na młodych słuchaczach największe wrażenie. Później pani Agnieszka zagrała najpopularniejszy fortepianowy Ragtime z filmu "Żądło", który również wzbudził wiele emocji wśród najmłodszych słuchaczy. Na koniec artystki zaprezentowały Rymy dziecięce Karola Szymanowskiego „Gil” i „Sroka”. Koncert poprowadziła Pani Elżbieta.