SZKOLNY TURNIEJ WIEDZY O KEN DLA KLAS SZÓSTYCH

11 października w naszej szkole odbył się Turniej Wiedzy o Komisji Edukacji Narodowej dla klas szóstych.  Uczniowie w ramach rywalizacji przygotowali plakat o KEN, prezentowali scenki przedstawiające  wybrane utwory Ignacego Krasickiego oraz  wiersz o szkole.

Dodatkowo każdą klasę reprezentowała trzy-osobowa drużyna, której zadaniem było odpowiadanie na pytania dotyczące KEN i rozwiązywanie zadań o charakterze interdyscyplinarnym.  W czasie turnieju były również  zadania dla chętnych z widowni. Mogli oni zaprezentować swoje umiejętności sportowe podczas kręcenia hula-hop oraz zatańczyć w rytm muzyki z okresu oświecenia.

Organizatorkami turnieju były: pani Agnieszka Adamska i pani Dorota Ozga a przewodniczącą  jury pani dyrektor Agnieszka Badura. Rywalizacja była bardzo wyrównana, pierwsze miejsce zajęły ex aequo trzy klasy szóste:VIc, VId oraz VIe. Drugie miejsce klasa VIb, a trzecie VIa.

Nagrody i słodycze za udział w konkursie zostały ufundowane przez Radę Rodziców.