„JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM” - AKCJA PROMUJĄCA CZYTANIE!

10.06.16 r. nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji miesięcznika „Biblioteka w szkole” mającej na celu ustanowienie rekordu czytania w jednym momencie.

O godzinie 10.00 uczniowie z całej Polski zebrali się w jednym miejscu, by wspólnie czytać – każdy to, co lubi i co mu sprawia przyjemność. Akcja ma promować czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży i pokazać, jak wiele zyskujemy czytając.

Już o godz. 9.45 zebraliśmy się na boisku szkolnym, a dołączyły do nas zaproszone grupy z Przedszkola nr 99. Uczniowie wszystkich klas I-VI przynieśli przygotowane wcześniej plakaty związane z ulubionymi książkami oraz zaprezentowali hasła promujące czytelnictwo. Chór wykonał piosenkę pt. „Kocham Cię, Książko”. Później wszyscy zgromadzeni na boisku uczniowie i nauczyciele czytali po cichu ulubione książki. Na boisku zebrało się ponad 700 osób – 570 uczniów z SP 67, 91 przedszkolaków, około 45 nauczycieli i opiekunów ze szkoły i przedszkola.

Mamy nadzieję, że nasze uczestnictwo przyczyniło się do ustanowienia ogólnopolskiego rekordu czytania w jednym miejscu.