XXI SZKOLNA OLIMPIADA

Dnia 1 czerwca 2016 roku odbyła się w naszej szkole już po raz dwudziesty pierwszy Szkolna Olimpiada.

W tym roku uczniowie naszej szkoły mogli pobijać Rekordy Szkoły w poszczególnych konkurencjach.

Dzień Sportu, jak co roku rozpoczęliśmy od wprowadzenia flagi olimpijskiej oraz przysięgi, którą w imieniu wszystkich zawodników złożyli uczniowie klas szóstych.

Następnie zaprezentowały się zespoły taneczne :  pani Małgorzaty Zielińskiej i pani Anity Zabochnickiej.  Nasi uczniowie mogli podziwiać również pokazy karate kolegów trenujących u senseia Michała.

Następnie został wprowadzony znicz olimpijski i pani dyrektor Agnieszka Badura dokonała oficjalnego otwarcia XXI Szkolnej Olimpiady.

Z okazji Dnia Dziecka pani dyrektor w imieniu swoim, nauczycieli i pracowników szkoły  złożyła najserdeczniejsze życzenia dzieciom.  A wszyscy dorośli zaśpiewali naszym uczniom „Sto lat”

Konkurencje sportowe rozpoczęliśmy od biegu długiego na dystansie  600 metrów wokół szkoły dla poszczególnych grup wiekowych klas 4-6. Następnie uczniowie mogli próbować swoich sił w dziewięciu konkurencjach i pobijać dotychczasowe Rekordy Szkoły. A oto konkurencje szkolnej Olimpiady:

•   Skok w dal z miejsca
  •   Bieg 60m
  •   Rzut piłką lekarską
  •   Przenoszenie piłek lekarskich
  •   Skoki na skakance (1min)
  •   Rzut do kosza (1min)
  •   Odbicia górne piłka siatkowa
  •   Odbicia dolne piłka siatkowa
  •   Strzał na bramkę - unihokej (1 min-5m)

Wszyscy uczniowie świetnie się bawili i dzielnie walczyli o najlepsze wyniki.

Gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zawodach Uśmiech