PIOTR CZAJKOWSKI

18 marca w auli szkolnej odbył się kolejny koncert muzyczny. Tym razem prowadząca - pani Elżbieta przybliżyła nam postać Piotra Czajkowskiego.

To najsłynniejszy rosyjski kompozytor. Romantyk z krwi i kości, piszący muzykę bardzo barwną, baśniową i emocjonalną. Na szczycie najlepszych kompozycji Czajkowskiego znajdują się balety: „Jezioro łabędzie” i „Dziadek do orzechów”. Piotr Czajkowski zasłynął głównie jako twórca operowy, baletowy i symfoniczny, choć tworzył również uwertury, pieśni, utwory kameralne, koncerty i suity.

Nazywa się go klasykiem romantyzmu. Jego utwory wyróżniają się piękną melodyką, o czym mogliśmy się dziś przekonać.