Jesteś tutaj: Start / Sport / UKS / O Nas

O Nas

Uczniowski Klub Sportowy „Kokociniec 67” powstał przy Szkole Podstawowej nr 67 w Katowicach 3 listopada 1998 roku. Założycielami byli ówcześni nauczyciele wychowania fizycznego: Bożena Foryta-Kozioł, Grażyna Frąckiewicz, Beata Głuszczyk, Magdalena Kopeć, Janusz Bednarski, Marek Duraj, Marian Węglarski. Do jego powstania w dużej mierze przyczynili się rodzice naszych uczniów.

Pierwszym prezesem Klubu została Pani dyrektor Grażyna Frąckiewicz. Zasadniczym celem było stworzenie klubu rekreacyjno-sportowego, który dałby uczniom naszej szkoły możliwość rozwoju swoich zainteresowań sportowych oraz umożlwił aktywne spędzanie wolnego czasu. Pierwszymi sekcjami jakie powstały w Klubie były: pływanie, piłka nożna, piłka koszykowa i siatkówka. Klub nieustannie rozwijał się i dostosowywał do potrzeb uczniów i środowiska.  Obecnie funkcję prezesa Klubu pełni Pan Janusz Bednarski.

Autor: Janusz Bednarski, Beata Głuszczyk