Kolejny rok szkolny z Laboratorium Przyszłości

W tym roku szkolnym na lekcjach techniki skorzystaliśmy z materiałów zakupionych w ramach Laboratorium Przyszłości do wykonania ozdób bożonarodzeniowych.

Na zdjęciach widać jak podczas lekcji techniki dzieci bawiły się tworząc ozdoby bożonarodzeniowe, korzystając z drewnianych koralików, patyczków, guzików, sznurków, drutu itd. Wykonały 3 rodzaje aniołków, dwa rodzaje choinek z guzikami, stroiki i wiele innych. Na uwagę zasługują zegary złożone z podzespołów i ozdobione techniką decoupage. Część prac została wystawiona i sprzedana na szkolnym kiermaszu charytatywnym. Gratulujemy.

Ponadto pracowaliśmy z edukacyjnymi klockami Lego. Kto w ubiegłym roku czytał artykuły z Laboratorium Przyszłości już zna możliwości tych zestawów. Można dzięki nim poznać zasady fizyki i budowy konstrukcji mechanicznych. Na zdjęciach zobaczycie klasy szóste i 7c.

Ruszyły też zajęcia w klasach młodszych. Z pomocy zakupionych w ramach Laboratorium Przyszłości dzieci budowały konstrukcje z klocków w kształcie figur geometrycznych, budowały huśtawkę z klocków Lego, a z robotów Ozobot dzieci skorzystały w ramach zajęć rewalidacyjnych z panią Barbarą Cyroń -Komorkiewicz.