Dron dał nam nowe możliwości

W ramach Laboratorium Przyszłości szkoła zakupiła dron.

Ogromną frajdę sprawiło nam wykorzystanie go do sfotografowania z pewnej wysokości naszego festynu rodzinnego.

Pełną relację z tego wydarzenia znajdziecie tutaj, a teraz zachęcamy do obejrzenia zdjęć wykonanych za pomocą naszego szkolnego drona.

Ruszyły też pierwsze lekcje techniki z wykorzystaniem zestawów edukacyjnych klocków Lego. Wcześniej pokazaliśmy jeżdżące pojazdy napędzane wiatrem (z płuc uczniów :)). Teraz kolejni piątoklasiści podczas zabawy dowiedzieli się, że tor lotu piłeczki zależy od kąta jej uderzenia. Zobaczcie zdjęcia i filmy z tych lekcji.

Cieszą nas też meble zakupione w ramach projektu. Poniżej można zobaczyć kolorowe regały w nowej świetlicy, okrągłe stoły oraz regały z szufladami znacznie poprawiające funkcjonalność zaplecza przy sali 107.