Apel z okazji Dnia Języków Obcych.

Europejski Dzień Języków Obcych

Na rozpoczęcie przywitaliśmy się w prawie wszystkich językach europejskich, a potem wysłuchaliśmy wszystkim znanej piosenki Panie Janie, którą chór zaśpiewał też  w kilku językach.

Z wypowiedzi zaproszonego gościa dowiedzieliśmy się, że jest to naprawdę europejska piosenka, a której historię również i tutaj warto przypomnieć. Następnym punktem programu był występ Symeona Szadego z piosenką Beskyde, Beskyde, której nauczyliśmy od czeskich partnerów projektu Comenius. Następny gość specjalny programu opowiedział nam skąd na świecie wzięło się tyle języków i że większość ma wspólne korzenie – język protoindoeuropejski. Zabrzmiał też w naszej szkole język rosyjski. Piosenkę Anny German w tym właśnie języku przepięknie zaśpiewała Kamila Mackiewicz. Na koniec obejrzeliśmy scenki zachęcające do nauki języków obcych.