NASZ SUKCES W „WIELOBOJU CIEKAWSKICH”

W środę, 31 maja 2023 r. w Pałacu Młodzieży odbył się międzyszkolny konkurs „Wielobój Ciekawskich”. Do konkursu zgłoszono uczniów z różnych szkół z klas 5 i 6. Łącznie w wydarzeniu brały udział 24 drużyny po 2 osoby. Naszą szkołę reprezentowały 3 drużyny.  Konkurs polegał na rozwiązywaniu zadań z biologii, fizyki, chemii i matematyki. W każdej pracowni drużyny miały 10 minut na wykonanie 2 zadań, za które maksymalnie można było otrzymać 10 punktów.

Gdy drużyny rozwiązały wszystkie zadania, przechodziły do auli, w której wszyscy oglądali film przyrodniczy. W tym czasie organizatorzy przygotowywali zakończenie wieloboju.

Uczniowie  naszej szkoły poradzili sobie doskonale. Jaś Gołuchowski  i Karol Sławik zajęli pierwsze miejsce, Zuzia Mańczak i Lena Odziomek zdobyły drugie, a Wojtek Zwoliński i Hela Jasińska czwarte miejsce. Każdy uczestnik dostał nagrodę w postaci dyplomu oraz torby z zeszytem, teczką i długopisem w środku. Dodatkowo trzy pierwsze miejsca dostały książki. Nauczyciel każdej szkoły uczestniczącej w konkursie otrzymał dyplom i  książkę przyrodniczą.

Warto było uczestniczyć w zajęciach „Nauka dla ciekawskich” oraz konkursie. Zajęcia były ciekawe i uczniowie dużo się na nich nauczyli. Konkurs dostarczył im wielu wrażeń i niezapomnianych chwil.

Autor: Helena Jasińska i Wojciech Zwoliński z klasy 5d