WYCIECZKA EDUKACYJNA NA UNIWERSYTET EKONOMICZNY W KATOWICACH

9 maja klasa 2c wybrała się na Uniwersytet Ekonomiczny – na wycieczkę edukacyjną.

Uczniowie wzięli udział w wykładzie dla dzieci prowadzonym przez Panią dr Aleksandrę Nocoń. Mieli także okazję pooglądać kolekcję pieniędzy z różnych stron świata oraz sprawdzić zabezpieczenia banknotów. Podczas zwiedzania Uniwersytetu odwiedzili CNTI (Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych) oraz bibliotekę z jej wyposażeniem. Dodatkową atrakcją było spotkanie z dyrektorem uniwersyteckiego Zespołu Pieśni i Tańca „Silesianie” oraz pokaz strojów ludowych. Zwieńczeniem wyjazdu było spotkanie z rektorem UE – Panem Robertem Wolnym, który wręczył każdemu certyfikat potwierdzający pobyt na Uniwersytecie Ekonomicznym oraz udział w wykładzie dla dzieci. Dzięki inicjatywie i wielkiemu zaangażowaniu w organizację wycieczki mamy Poli, wszyscy mogli choć na chwilę poczuć się jak prawdziwi studenci.

wychowawca klasy 2c D. Kania