PORADNIA SPECJALISTYCZNA - ŚLĄSKIE CENTRUM PROFILAKTYKI I PSYCHOTERAPII

Szanowni Państwo!

Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnej oferty wsparcia dla dzieci i młodzieży oraz pedagogów i rodziców w ramach Poradni Strefa Zmiany. Skupiamy się głównie na terapii uzależnień od substancji i uzależnień behawioralnych (komputer, gry, telefon, hazard) skierowanej do osób nieletnich.

Oferujemy:

Dla dzieci i młodzieży:

• Diagnoza
  • Konsultacje z lekarzem psychiatrą
  • Terapia uzależnień
  • Psychoterapia
  • Grupy edukacyjne i rozwojowe
  • Profilaktyka uzależnień

Dla rodziców i nauczycieli:

• Poradnictwo wychowawcze
  • Poradnictwo w zakresie trudności szkolnych
  • Grupy wsparcia
  • Konsultacje
  • Interwencje kryzysowe
  • Mediacje
  • Wykłady i prelekcje

Oprócz spotkań indywidualnych zachęcamy do wzięcia udziału w spotkaniach grupowych w ramach poszczególnych grup:

1. Grupa dla młodzieży w wieku 15–18 „Pierwsza ZMIANA” – to grupa rozwojowo - wsparciowa dla młodzieży w wieku 15–18 lat borykającej się z problemami typowymi dla okresu dojrzewania – smutek, złość, zmienność nastrojów, brak motywacji, problemy z komunikacją z dorosłymi, poczuciem niezrozumienia, osamotnienia, niechęcią do szkoły, nieradzeniem sobie z nadmiarem obowiązków itp.
  2. Grupy dla poszukujących rodziców „Druga ZMIANA” – to grupa spotkaniowa dla rodziców dzieci i młodzieży w wieku szkolnym – grupa o charakterze otwartym dająca przestrzeń na rozmowę i wymianę doświadczeń – osobne spotkania dla poszczególnych grup wiekowych
  3. „Trzecia ZMIANA” Grupa dla dzieci ze spektrum Autyzmu (ZA) – grupa pracująca w formule treningu umiejętności społecznych z elementami psychoedukacji (wiek uczestnika/uczestniczki 12–13 lat lub młodzież szkół średnich)
  4. „Nocna Zmiana” – spotkania dla wychowawców/wychowawczyń oraz nauczycieli/nauczycielek poszukujących inspiracji i wsparcia – grupa o charakterze otwartym dająca przestrzeń na rozmowę i wymianę doświadczeń – w formule dla młodszych klas SP/starszych klas SP oraz szkół średnich.

Uczestnictwo w grupach dziecięcych i młodzieżowych po wcześniejszych konsultacjach z naszymi specjalistami. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

Rejestracja telefoniczna: 536-050-680 (7.00 - 15.00 pon - pt)
Rejestracja mailowa: strefazmiany.katowice@gmail.com

Poradnia czynna w godzinach:
Poniedziałek: 15:00 - 20:00
Wtorek: 9:00 - 14:00