KATOWICKI DIAMENT EDUKACYJNY

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi ubiegania się o nagrodę „Katowicki Diament Edukacyjny”, która jest przyznawana przez Prezydenta Miasta Katowic dla szczególnie wyróżniających się uczniów.

Rozumiejąc, że zdolności, talenty i uzdolnienia nie sprowadzają się jedynie do tradycyjnych umiejętności szkolnych, Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa zdecydował o wprowadzeniu Nagrody dla szczególnie wyróżniających się uczniów pn. Katowicki Diament Edukacyjny".

Postanowiono spojrzeć na potencjał uzdolnionych uczniów w wymiarze wielopłaszczyznowym i bardziej zindywidualizowanym, tak aby w sposób efektywny wspierać rozwój najbardziej twórczych, kreatywnych, będących inspiracją dla innych i wykraczających swoją działalnością poza szkolne mury młodych mieszkańców naszego Miasta.

To przekonanie leżało u podstaw decyzji o stworzeniu nowego, spójnego programu pozwalającego na wszechstronne premiowanie różnorodnych osiągnięć katowiczan.

Wniosek można złożyć w ramach jednej z siedmiu kategorii:

- nauki ścisłe,

- nauki humanistyczne,

- języki obce,

- zawodowstwo i przedsiębiorczość,

- kompetencje społeczne i obywatelskie,

- edukacja regionalna,

- kultura i sztuka,

- sport.

Prezydent Miasta zdecydował o podniesieniu wysokości nagród i tak, w zależności od jej stopnia (I, II i III) kwota świadczenia wynosi odpowiednio 5 000 zł., 4000 zł., bądź 3 000 zł.

Nagroda może zostać przyznana uczniowi mieszkającemu w Katowicach i uczęszczającemu do klasy IV – VIII w szkole zlokalizowanej w tym mieście.

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem, w którym zawartych jest więcej szczegółów i który – podobnie do samego wniosku - można pobrać poniżej.

Wnioski można składać w szkole do 15 lipca.