" Odkrywanie kultury przez muzykę"

logo szkoły           logo comeniusa Projekt Comenius 2013-2015 w naszej szkole

Nasza szkoła uczestniczyła już w kilku projektach Comenius współpracując z wieloma krajami europejskimi. Tytuł dwuletniego projektu, do którego przystąpiliśmy w ubiegłym roku brzmi: „Odkrywanie kultury przez muzykę” - Celebrations of Culture Through Music.

Uczestniczy w nim łącznie z nami siedem krajów (Wielka Brytania – Walia, Finlandia, Norwegia, Łotwa, Czechy, Niemcy i Polska). Poprzez udział w projekcie chcemy pomóc naszym uczniom wzbogacić i rozwinąć ich wiedzę o naszym regionie, tradycjach, kulturze, historii, ciekawych miejscach, zabytkach i sprawić, że będą czuli się dumni z tego, że mieszkają właśnie na Śląsku. Chcemy też, aby nasi uczniowie i cała szkolna społeczność poznała życie w krajach naszych partnerów, ich kulturę, język, tradycje, muzykę, piosenki, kuchnię, zwyczaje itd. Pomoże to nam wszystkim lepiej zrozumieć wielokulturową Europę i przyczyni się do tego, że będziemy bardziej otwarci, tolerancyjni i wrażliwi dla innych. Z ogromną radością będziemy dzielić się zdobytą przez nas wiedzą i doświadczeniami z innymi i równocześnie uczyć się też od nich.

Szkoły partnerskie projektu:

logo Walii   Sully Primary School, Sully Nr Cardiff, Wales, Great Britain

Flaga Niemiec   Kranichdammschule, Salzgitter,  Germany

Flaga Czech   Základní škola a Mateřská škola Stará Ves nad Ondřejnicí,   Czech Republic

Flaga Łotwy   Krāslavas Varavīksnes vidusskola,  Latvia

Flaga Polski   Szkoła Podstawowa nr 67 z Oddziałami Integracyjnymi im. Komisji Edukacji Narodowej w Katowicach,  Poland

Flaga Norwegii   Kronstad skole, Bergen, Norway

Flaga Finlandii   Keskustan koulu, Kuusankoski, Finland