TYDZIEŃ Z „KROPKĄ”

Co roku 15. września dzieci i dorośli w różnych częściach świata obchodzą Międzynarodowy Dzień Kropki (the International Dot Day), święto kreatywności i odwagi.

A wszystko zaczęło się od książki Petera H. Reynoldsa pod tytułem „Kropka”, opowieści o małej Vashti, której brak wiary we własne możliwości.

Za sprawą nauczycielki, której słowa i gesty dodają skrzydeł, dziewczynka dostrzega i rozwija swój talent, zaczynając od tytułowej kropki. A gdy odnosi sukces, Vashti pomaga uwierzyć w siebie małemu chłopcu, który, podobnie jak ona kiedyś, potrzebuje dobrego słowa, by spróbować swoich sił.

W minionym tygodniu na lekcjach języka angielskiego uczniowie klas 1-3 naszej szkoły również obchodzili Dzień Kropki. Czytaliśmy „Kropkę”, słuchaliśmy jej w oryginale, a następnie dzieci tworzyły własne zakropkowane arcydzieła i chwaliły się koleżankom i kolegom swoimi talentami, oczywiście po angielsku.

Autor: Anna Kotowicz, Maria Lubieniecka, Beata Salewicz, Karolina Siudmak