Wizyta w Urzędzie Miasta

Dnia 18 czerwca 2015 roku nasze koło dziennikarskie wybrało się do Urzędu Miasta  przeprowadzić wywiad z Prezydentem Katowic, Panem Marcinem Krupą.  Prezydent poświęcił nam dużo czasu. Zaskoczył nas nie tylko wysokim wzrostem, ale przede wszystkim swobodą i uśmiechem. Wywiad z Panem Prezydentem zostanie opublikowany już niebawem na stronie naszej szkoły.

Przy okazji zwiedziliśmy Urząd Miasta. Mogliśmy zobaczyć jak powstają dowody osobiste i gdzie należy składać dokumenty o ich wydanie. Mieliśmy również okazję wejść na balkon, który znajduję się na siódmym piętrze i zobaczyć z niego prawie całe Katowice. Następnie dowiedzieliśmy się trochę na temat ekologii. Kolejnym celem tej wycieczki był stary budynek Urzędu Miasta. Mogliśmy zobaczyć salę, w której obradują Radni Miasta. Oglądaliśmy również portrety byłych Prezydentów Katowic.

To była bardzo ciekawa wyprawa.

Kamila Szulakowska

Panu Prezydentowi spotkanie z dzienkarzami z SP67 też musiało się spodobać, bo informację na ten temat umieścł na Facebook'u. Posiadacze kont na fb mogą zobaczyć co o niej napisał: