PLECAK PEŁEN KSIĄŻEK I C

Klasa 1C w roku szkolnym 2020/2021 zorganizowała akcję „Plecak pełen książek”. Tematem przewodnim były „SuperMoce”. Pomysłodawczynią akcji była Pani Elena Pankiewicz- Waluś.  Akcja miała na celu przede wszystkim promowanie czytelnictwa wśród dzieci (i ich rodziców).

Do plecaka zostało wybranych 7 wartościowych książek, które inspirowały, motywowały i zachęcały dzieci do odkrycia własnych umiejętności/zdolności. Zabawa polegała na tym, iż dziecko samodzielnie (lub za pomocą rodzica) czyta książki, a następnie mały czytelnik wykonuje pracę plastyczną w tematyce „Moja SuperMoc”. Plecak pełen książek wędrował od dziecka do dziecka przez cały rok szkolny.

Książki mają niezwykłą moc!

Oto Super Moce klasy 1C:

• Książki
  • Szybkość
  • Pomaganie i miłość do zwierząt
  • Wyobraźnia
  • Uśmiech
  • Empatia, taniec, poczucie humoru
  • Taniec
  • Czytanie i gimnastyka
  • Gotowanie
  • Śpiewanie
  • Zainteresowanie przyrodą
  • Budowanie z klocków lego
  • Rozumienie psów
  • Uwaga
  • Zwinność
  • Latanie i niesienie pomocy
  • Aktywność fizyczna

Lista książek:

1. „Wielka księga supermocy”  Susanna Isern, Rocio Bonilla wyd. Mamania
  2. „Co robisz z problemem?” Kobi Yamada, Mae Besom wyd. Levyz
  3. „Einstein na wiązce światła” Jennifer Berne, Vladimir Radunsky wyd. Muchomor
  4. „Podwodny świat: opowieść o Jacques'u Cousteau” Jennifer Berne, Eric Puybaret wyd.
  5. „Potwory książkowe”  Katarzyna Zych wyd. Bajkopis
  6. „Rózia Rewelka, inżynierka” Andrea Beaty, David Roberts wyd. Kinderkulka
  7. „Detektyw Pierre w labiryncie. Dziwny przypadek Zamku na Niebie” Hiro Kamigaki, Chihiro Maruyama wyd. Nasza Księgarnia

Zdjęcia rysunków „Moja SuperMoc”.

Autor: Beata Salewicz - Więzik