WIOSENNE PRACE PLASTYCZNE

Drodzy Uczniowie! Zachęcamy Was do zapoznania się z plastycznymi sposobami na świętowanie nadejścia kolejnej pory roku – wiosny.

I. Kwitnąca wiśnia wykonana butelką po napojach gazowanych

Czy wiesz, że w 1912 roku Japonia przekazała Waszyngtonowi 3000 drzew wiśni? Z tego powodu we wspomnianym mieście w marcu odbywa się Festiwal Kwitnącej Wiśni. Zapraszamy do wykonania kompozycji w kwitnącą wiśnią w roli głównej Mrugnięcie.

Krok 1: Namaluj ciemną farbą gałęzie drzewa. To proste! Kolejno odłóż arkusz papieru do wychnięcia.

Krok 2: Przechodzimy do stemplowania! Na papierowym talerzu przygotuj różową farbę, w której będziesz zanurzał butelkę. Odciśnij butelkę w okolicach stworzonej uprzednio gałęzi i podnieś. Dodawaj taką ilość kwiatów, jaką tylko chcesz.

Gotowe! Teraz możesz mieć cząstkę Japonii czy Waszyngtonu w swoim domu J

Przygotowane i przetłumaczone na podstawie: https://alphamom.com/family-fun/holidays/cherry-blossom-art-from-a-recycled-soda-bottle/?fbclid=IwAR1WKajDf82M2gbUk9JmOKZkgjPO5Q0NbM6XK6_uEqA4o5_5BoiJ5Vfj03c

II. Bibułowe niebieskie ptaki w gnieździe

Do stworzenia tej pracy potrzebne Ci będą:

1. Niebieska bibuła;
  2. Papier żółty i niebieski;
  1. Papierowy talerz;
  2. Plastikowe poruszające się oczy (jest to opcjonalne - oczy można w prosty sposób stworzyć samemu);
  3. Brązowy papier;
  4. Klej;
  5. Nożyce;

Krok 1: Wytnij 3 kawałki papieru w kształcie jajka, a papierowy talerz przetnij na pół.

Krok 2: Bibułę podrzyj i pognieć, a kolejno przyklej ją do przygotowanych już jaj.

Krok 3: Potargaj brązowy papier na drobne kawałki (metoda „wydzieranki”) i uzupełnij nimi połówkę papierowego talerza. Do jajek dodaj oczy, dziób, stópki ptaków. Powstałe ptaszki przyklej do gniazda.

P.S. na powyższej ilustracji gniazdo wypełnione jest innymi elementami. My polecamy łatwiej dostępny brązowy papier oraz „wydzierankę” Uśmiech.

Przygotowane i przetłumaczone na podstawie: https://www.craftymorning.com/tissue-paper-blue-birds-in-a-nest/?fbclid=IwAR3PbHfI_IyDicYx_bJ48w-FFUYsFMU6Tlc8-swiSoINR67R-PbcJ0dbZgQ

Gotowe! Udanej zabawy.