JUBILEUSZ 25 – LECIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 67 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. KEN W KATOWICACH

14.10.2020 obchodziliśmy bardzo ważne święto - 25-lecie powstania naszej szkoły. Z okazji tych urodzin przedstawiciele poszczególnych klas spotkali się w auli szkoły, aby uroczyście świętować te wyjątkowe wydarzenie. Uczniowie klas 1-8 przygotowali prezenty - piękne wiersze oraz kartki jubileuszowe. Ponadto, każda klasa napisała list do przyszłych pokoleń oraz przygotowała gadżet, który został zamknięty w tzw. „Kapsule Czasu”.

Na straży „Kapsuły Czasu” stały postacie z oświecenia: Król Stanisław, Ignacy Krasicki oraz Hugo Kołłątaj. Kto wie, może znów za 5 lat przybędą oni wehikułem czasu do Naszej szkoły i otworzą z przyszłymi uczniami kapsułę J

Obchody Święta Szkoły miały charakter klasowy ze względu na sytuację epidemiologiczną. Uczniowie obejrzeli 2 części filmu – który przedstawiał historię naszej szkoły, jak się ona zmieniała i jak wygląda teraz. Film wywołał wielką radość wśród naszych uczniów, jak i wiele wzruszeń. W tym dniu, za pomocą radiowęzła zaśpiewaliśmy wspólnie w klasach radosne „Sto lat” w trzech wersjach językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej, aby podkreślić europejski charakter naszej placówki. Następnie, uczniowie mogli skosztować przepyszne babeczki. W klasach i na auli były widoczne jubileuszowe akcenty: przepiękna dekoracja, balony. Nasi uczniowie i nauczyciele mieli ubrane urodzinowe czapeczki, jak i zielone akcenty. W klasach przygotowywaliśmy plakaty – 25 powodów dla których warto być uczniem SP67”. Jubileuszowi towarzyszyło wiele innych konkursów, które zostaną opisane na stronie internetowej naszej szkoły.

Zapraszamy do fotorelacji z Jubileuszu SP 67

film1    film2

Oraz do obejrzenia filmów, które powstały na okoliczność 25-lecia naszej szkoły:

Film o szkole cz.1    Film o szkole cz.2

Autor: Zespól ds. Jubileuszu