FUNDACJA AKTYWNEJ REHABILITACJI /FAR/

W dniu 20.02.2020r. do naszej szkoły zaprosiliśmy przedstawicieli Fundacji Aktywnej Rehabilitacji (FAR). Fundacja od 33 lat na terenie Polski zajmuje się kompleksową aktywizacją osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Zajęcia pozwoliły lepiej zrozumieć na jakie trudności napotykają osoby poruszające się na wózkach, jak zaproponować pomoc, co zrobić kiedy wózek przewróci się oraz do czego służą „wąsy” w wózkach. Każdy pełnosprawny zainteresowany uczeń  mógł samodzielnie spróbować poruszania się na wózku, siedząc na wózku pokonać tor przeszkód, wykonać szybkie skręty oraz utrzymać balans podczas unoszenia przednich kółek.

Spotkanie pozwoliło dzieciom inaczej spojrzeć na niepełnosprawność. Uświadomiło, że pomimo ograniczeń zdrowotnych możemy wspólnie się bawić i podejmować różnego rodzaju aktywności. Bardzo dziękujemy Fundacji Aktywnej Rehabilitacji za poświęcony czas.

Autor: Aneta Karkuzewicz, Katarzyna Koźmińska