Jesteś tutaj: Start / Aktualności / EUROWEEK 2023

EUROWEEK 2023

W dniach 20-24 września grupa uczniów z klas 7 i 8 wyjechała na warsztaty językowe EUROWEEK 2023. Program Euroweek ma 25-letnią tradycję i jest uznawany za jeden z najciekawszych projektów edukacyjnych w Polsce.

Zajęcia prowadzone są przez wolontariuszy z całego świata (posiadających wyższe wykształcenie i zweryfikowanych pod względem umiejętności i doświadczenia w pracy z dziećmi i młodzieżą). W tej edycji nasze zajęcia prowadzone były przez Nini z Gruzji, Manuela z Peru, Jamesa z Indii i wielu innych. Celem zajęć i aktywności było praktyczne ćwiczenie kompetencji językowych i przełamywanie barier w mówieniu. Uczniowie mogli także nauczyć się pracy w grupie, odpowiedzialności za swoje zadanie, autoprezentacji oraz mogli wykazać się kreatywnością i pomysłowością. Różnorodne aktywności w formie zabawowej sprzyjały integracji wszystkich uczestników.

Codziennie program był bogato wypełniony: najpierw Energizer, potem przygotowanie różnych prezentacji np. na temat oczekiwań wobec warsztatów, poznawania krajów wolontariuszy i na koniec dnia Night Show. W czasie Polish Night Show uczestnicy warsztatów przedstawili m. in. parodię polskiego Mam Talent, programu Master Chef, polskiej reklamy, a także zaprezentowali polski taniec i nasze symbole narodowe. W ostatnim dniu wszyscy otrzymali certyfikaty uczestnictwa w warsztatach.

Zakwaterowani byliśmy w Ośrodku Silesia w Długopolu Dolnym. Mała i spokojna miejscowość położona w malowniczej Kotlinie Kłodzkiej, ale ileż tam się działo... Ogromnym atutem lokalizacji był zielony teren z boiskami do gier i zabaw wokół budynku i mini zoo z uroczymi alpakami w najbliższym sąsiedztwie. Dopełnieniem programu językowego było zwiedzanie bajkowego zamku w Mosznej, gdzie wzięliśmy udział w lekcji „Dotyk Historii” oraz wyprawa do najwyżej położonej w Europie Twierdzy w Srebrnej Górze.

Wróciliśmy wszyscy zadowoleni, bogatsi w nową wiedzę i doświadczenia oraz pełni wrażeń. Niektórzy planują wyjazd na Euroweek ponownie w przyszłym roku.

Wrażenia uczestników:

„Zajęcia z woluntariuszami były super, od razu było widać, że im zależy.”
Zuzia 7c

„Bardzo miło spędzony czas. Zawiązaliśmy przyjaźnie klasowe i nie tylko. Wolontariusze bardzo przyjaźni i pomocni. Chętnie wybierzemy się ponownie.”
Laura, Marta, Julia 7c oraz Amelia i Milena 8b

„Wolontariusze bardzo zaangażowani, hotel bardzo przyjemny, czysto. Jedzenie też bardzo przyzwoite. Miły personel. Uważamy wyjazd za udany.”
Konrad, Filip i Tomek 7c

„Na Euroweeku było super i jedzenie było super pyszne.”
Oliwia 7c

„Bardzo mi się podobało. Pokoje były wygodne a zajęcia ciekawe.”
Jadzia 7c

„Mili i fajni wolontariusze. Kreatywne i ciekawe zabawy. Poznanie innych kultur.”
Franek 8a

„Mili wolontariusze, fajna atmosfera, w kilka dni można dobrze rozwinąć swój angielski. Każdemu polecam pojechać chociaż raz. Niezapomniana przygoda.”
„Wolontariusze byli cudowni. Świetny wyjazd.”
Zuzia 7d

„Na Euroweeku było bardzo ciekawie. Zajęcia były interesujące i wymagały od nas myślenia i wysiłku. Przygotowywanie scenek, plakatów, dekoracji, piosenek i prezentacji zawsze miało ciekawy temat, było zabawne i nigdy sobie nie myślałam - Nie chce mi się. Wolontariusze byli mega mili, ich prezentacje i tematy zajęć zawsze były energetyzujące i przyjemne, tak samo jak gry i zabawy. Poznałam ciekawych ludzi, poprawiłam swój angielski i super się bawiłam - wycieczki też były mega.”
Kalina 8b

„Na Euroweeku było bardzo fajnie, byli mili wolontariusze i bardzo fajne zajęcia. Pokoje nie były najlepsze, ale były dosyć wygodne. Było tam również boisko do siatkówki i piłki nożnej, więc oprócz nauki angielskiego można było uprawiać sport.”
Kuba 8b

„Na Euroweeku było wesoło i fajnie, dużo pozytywnej energii ze strony prowadzących, kreatywne zadania, dobra zabawa. Miejscowość ładna, wszystko fajnie.”
Hania K. 8b

„Tegoroczny Euroweek był świetny! Podszkoliliśmy swój angielski rozmawiając z obcokrajowcami i mieliśmy przy tym świetną zabawę. Zwiedziliśmy również zamek w Mosznej, który wyglądał jak z bajki. Była to moja ulubiona wycieczka, której nie zapomnę i myślę, że uda mi się tam znów kiedyś pojechać.”
Ania 8b