WYJAZD DO PLANETARIUM
Dnia 20 maja klasa 2b uczestniczyła w wycieczce do Planetarium Śląskiego w Chorzowie. Była to niezwykle interesująca i edukacyjna wyprawa, podczas której mieliśmy okazję zgłębić fascynujący świat astronomii.
Podczas seansu obserwowaliśmy gwiazdy i gwiazdozbiory widoczne nocą nad naszymi głowami. Dowiedzieliśmy się między innymi dlaczego gwiazdy spacerują po niebie, jak wraz ze zmianą pór roku zmienia się wygląd nocnego nieba. Ogromne wrażenie zrobiła na nas projekcja rozgwieżdżonego nieba.